Підлоги

Мітки: , , , , , ,

Заходивши в квартиру, на що ми обертаємо свій погляд насамперед? Звичайно, дане підлога, а точніше, стан, в якому він знаходиться. Наявна відчутна різниця, по якій підлозі ходити: скрипучому і розбитому або ж акуратно постеленому з рівно приладнаними дошками, якщо підлога, звичайно, дощата. Тому ми ухвалили рішення почати безпосередньо з дощатої полови.

Пол може бути не стільки дощатим, хоч і паркетним, плитковим, лінолеумним і т.д. Виділяють два ключові типи полови: підлоги по грунту і підлоги по лагам. Перші доцільніше настилати в нежилих приміщеннях – підвалах і домашніх спорудах – тоді у вас з’явиться можливість використовувати фактично кожен матеріал, коїй опиниться під рукою.

Скажемо, якщо ви захочете влаштувати глинобитну підлогу, вам потрібно стане тільки методично укласти 2 шаруючи глини з щебенем і ретельним чином їх утрамбувати. Така підлога придатна для надвірних підсобних приміщень, при цьому він не настятельно просить виробництва бетонної основи. На цьому глинобитній підлозі люди прожили не 1 сотня років.

Якщо у вас в надлишку наявний цемент, у вас є можливість спочатку підготувати бетонну основу: на щебенчатий розчин насипається теплоізоляційний шар з керамзиту або шлаку, який необхідно стягнути цементним стягуванням. На цю бетонну основу настеляється лінолеум, ДВП або укладається керамічна плитка.
В ході роботи бажано приймати на озброєння цей же самий цементний розчин, що і для стягування. У житлових приміщеннях належить настилати підлоги по лагам або встановлених над цоколем балках (мал. 75). Лаги слід розмістити уподовж вікнам. Товщина їх зобов’язана складати орієнтування 5 см, ширина - 10L12 див.

Підлоги

Мал. 75. Настил дощатої підлоги по лагам

У вигляді опори для лаг найкращим чином приймати на озброєння бетонні або цегляні стовпчики перетином 25 х 25 см і заввишки 14 див. Якщо стовпчик цегляний, рекомендовано приймати на озброєння червону, як слід обпалену цеглину. Силікатну цеглину використовувати категорично забороняється. Верхня цегла в стовпчику необхідно розташовувати перпендикулярно до лагу.

Відстань між осями лаг не зобов’язано перевищувати 50 см, хоч і не слід йому бути менше 40 див. Відстань від крайніх лаг до стін зобов’язано складати 3 см, а відстань між стовпчиками уздовж будь-якої лаги – 1 метр або небагато менш, якщо лаги тонкі. Укладати лаги необхідно на дерев’яні прокладки завтовшки 2,5 см і об’ємами 15 х 25 див.
Дані прокладки належить ізолювати 2 шарами руберойду.

  1. Підлоги з деревно-стружкових і деревно-волокнистих плит
  2. Дощаті підлоги
  3. Настілка підлоги що ламінує
  4. Паркетні дошки
  5. Друга молодість

Pages: 1 2